Nejnovější svolávací akce


Mercedes-Benz-S-class-2021-palivo-nadrz
26. 9. 2021

Palivová nádrž může být netěsná. V důsledku toho by mohlo dojít k úniku paliva na vozovku a … .

Land-Rover-Defender-2021-predni-sedadla
26. 9. 2021

Pokud jsou ručně nastavitelná přední sedadla posunuta co nejvíce dopředu, například při rychlém posunutí pro přístup k … .

Land-Rover-Discovery-2021-selhani-elektriky
25. 9. 2021

Uzemnění startovací baterie v zavazadlovém prostoru může mít nedostatečný kontakt. To může způsobit různé elektrické závady, jako … .

Jeep-Wrangler-2018-pritlacny-kotouc-spojky
25. 9. 2021

Přítlačný kotouč spojky může být vadný. To může vést ke ztrátě přenosu výkonu a ke zvýšenému riziku … .

Dodge-Charger-2020-couvaci-kamera
25. 9. 2021

Software couvací kamery nemusí při zařazení zpátečky nic zobrazovat, přestože je tato funkce v nastavení aktivována. To … .

Jaguar-XF-2021-unik-paliva
25. 9. 2021

Kvůli výrobní vadě může dojít k ohnutí a prasknutí zpětného palivového vedení. To může způsobit únik paliva … .


Svolávacích akcí automobilek přibývá

Každý měsíc se v informačním systému EU Rapex objevuje okolo 30 svolávacích akcí automobilek. Závady se při nich zdarma odstraňují i na vozech starších deseti let. Kdo nedostane zvací dopis přímo od automobilky, musí se o svůj nárok sám přihlásit. Také proto zůstává každé čtvrté auto po svolávací akci neopravené.

Ověřte si podle VIN, jestli se vašeho auta v minulosti nějaká svolávací akce týkala a jestli byla předchozím majitelem odstraněna.

Zjistit svolávačky podle VIN

Sledujte Svolávačky.cz pravidelně a žádný průšvih automobilek vám neunikne. Nové svolávací akce přidáváme každý týden.

Sledujte nás na Facebooku a na Twitteru


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)